full page

Використання коробки передач

 

Як правильно використовувати коробку передач?

 

Безсумнівно, більшість новачків, перший раз опинившись за кермом автомобіля з механічною коробкою перемикання передач, абсолютно безпідставно відчували деяку побоювання або навіть страх, що їм не вдасться впоратися з важелем КПП. Одні побоюються, що в момент, коли необхідно буде переключити передачу, вони не зможуть правильно визначити необхідну ступінь, інші просто не можуть запам'ятати алгоритму дій при перемиканні передач і порядок їх розташування. Хочеться відразу заспокоїти всіх, у кого є хоч якісь побоювання щодо власних здібностей - освоїти механічну трансмісію набагато простіше, ніж ви думаєте ...

Отже, почнемо з самого початку. Для чого призначена коробка передач? Відповісти на це питання можна просто, навіть без використання спеціальних термінів. Справа в тому, що при русі з однією і тією ж швидкістю різних передачах двигун автомобіля веде себе по-різному - він може буквально завивати при великому числі оборотів і працювати практично беззвучно в оптимальному режимі. Так ось, КПП призначена для вибору оптимального режиму роботи двигуна при русі на тій чи іншій передачі. Тобто, того, щоб рухатися швидше не має сенсу постійно тиснути на педаль газу, перевантажуючи двигун, достатньо просто перейти на вищу передачу. Коробка передач підвищить число обертів коліс за рахунок системи шестерень, швидкість автомобіля зросте, але обороти двигуна при цьому залишаться в межах оптимального інтервалу.

Перед тим як приступити до практичного водіння необхідно твердо знати розташування кожної передачі. Крім того, слід знати, в яких випадках слід перемикати передачі і як вибрати потрібну передачу? Це досить просто. Справа в тому, що для кожної передачі існує свій переділ швидкості, після досягнення якого необхідно перейти на більш високу передачу (або нижчу, якщо ви знижуєте швидкість). Для легкових автомобілів 5-ступінчастою КПП і об'ємом двигуна від 1.2 до 2.0 літра нормальна швидкість руху на першій передачі складає 0-20 км / год, на другий - 20-40 км / год, на третій 40-60 км / год, на четвертій - 60-90 км / ч. При цьому, рухаючись на підйомі, або обганяючи інший автомобіль, ці цифри можна на кілька секунд перевищити, але не більше ніж на 10 км / ч.

 

Використання коробки передач

 

Є ще один спосіб вибору моменту перемикання передачі - за допомогою тахометра. У кожного автомобіля є верхній переділ числа обертів, для легкових автомобілів він становить, як правило, 4000-4500 оборотів. Так ось, якщо під час руху ви бачите, що стрілка тахометра тривалий час перебуває на цифрі 4000, то слід перейти на вищу передачу. При цьому нижня переділ 1000-1500, отже, коли стрілка тахометра «прилипне» до цієї цифри, необхідно переключиться на нижчу передачу. Досвідченим водіям навіть не потрібно дивитися на спідометр або тахометр, вони вибирають момент перемикання передач по звуку роботи двигуна і вібрації кузова автомобіля. До слова, з досвідом подібне вміння набуває практично кожен автолюбитель, тому їздити, раз у раз кидаючи погляд на тахометр, вам доведеться недовго.

Таким чином, при виборі оптимальної передачі необхідно враховувати обертів двигуна за допомогою тахометра (якщо він є) або вибирати для конкретної швидкості оптимальну передачу за вказаною вище принципом. Однак у цих правил є й винятки. Наприклад, при русі по слизькій дорозі слід рухатися «в натяг», тобто на знижених оборотах - це дозволить уникнути прослизання коліс і втрати керованості. А ось при русі на підйом, навпаки, слід рухатися на більш низькій передачі, але з підвищеною частотою обертання коленвала - у цьому випадку у водія буде можливість, у разі виникнення позаштатної ситуації, збільшити швидкість, переключившись на вищу передачу. У момент обгону слід уникнути перемикання передач і регулювати швидкість руху тільки за допомогою педалі газу. У загальному ж випадку, занадто низькі або надто високі обороти небажані, навіть навпаки, шкідливі.

 

Автоінструктор, для навчання водінню, пропонує Вам автомобіль з механічною коробкою перемикання передач (МКПП) і автоматичною (АКПП) коробками перемикання передач.


Вартість навчання водінню уточнюйте!


Телефонуйте зараз! 


Професійний автоінструктор проведе уроки водіння.


Ви отримаєте досвід практичного водіння на автомобілі.


До Ваших послуг професіонал з великим досвідом роботи!

 

<<Назад