full page

Відмінності та особливості
АКПП і МКПП

 

Водіння автомобіля з АКПП / МКПП: відмінності та особливості

 

Що більш за все лякає початківця водія? Правильно - боязнь не впоратися з перемиканням передач. На щастя для таких людей, стараннями геніальних інженерів і вчених цю проблему вдалося вирішити. Після появи в автомобільному світі автоматичних коробок перемикання передач, ряди автомобілістів істотно поповнилися. Причому в основному, за рахунок жінок. Найчастіше автомобілі з АКПП вибирають саме новачки і жінки - алгоритм управління таким автомобілем набагато простіше, ніж автомобілем з механічною трансмісією. Але не слід вважати «автомати» долею «чайників» і жінок. Окрім простоти управління, є ще кілька переваг і недоліків того чи іншого типу трансмісії, що впливають на вибір типу КПП.

 

преимущества МКПП

 

Якими плюсами володіє механічна коробка передач?  

 

Найбільш важливі переваги МКПП:

 

Які недоліки можна протиставити вищеназваним переваг? 

 

Їх не багато, але всі вони
досить суттєві:

 

Автоматичні коробки передач (АКПП) мають наступними перевагами:

 

Головні недоліки АКПП:

 

Отже, виходячи з вищесказаного, можна зробити кілька основних висновків щодо відмінностей та особливостей в управлінні автомобілем з різними типами трансмісії. Перш за все, за кермом автомобіля з АКПП варто пам'ятати про те, що витрата палива у такого авто набагато вище, ніж у автомобілів з МКПП. Тому необхідно більш ретельно контролювати наявність палива в баку, особливо під час тривалих поїздок. Починаючи обгін або випередження потрібно враховувати той факт, що при необхідності АКПП може не дати динаміки, достатньої для завершення маневру або запобігання аварійній ситуації. Тобто мінуси динаміки слід завжди брати до уваги при обгонах. При русі по бездоріжжю АКПП не в змозі забезпечити роботу автомобіля на підвищених або знижених оборотах, що може привести до неможливості руху, тому водіння в складних дорожніх умовах на автомобілі з автоматом краще обмежити.


А ось перебуваючи за кермом автомобіля з механікою можна забути про подібні недоліки. Але спокушатися не варто, МКПП має свої особливості. Перш за все, водій автомобіля з механічною трансмісією повинен постійно контролювати число оборотів колінчастого валу - КПП дає можливість підвищити їх практично до граничних значень. Ця можливість накладає на водія велику відповідальність. Крім того, якщо ви стали водієм автомобіля з МКПП - необхідно знати ідеальні режими роботи двигуна і правильні співвідношення швидкості і вибраної передачі (автоінструктор підкаже). У іншому ж, відмінності між двома типами КПП не такі значні. Так, не потрібно забувати про те, що вміння користуватися МКПП дозволяє водієві без спеціальної підготовки пересісти на машину з автоматом, а от навпаки, на жаль, немає …

 

Автоінструктор, для навчання водінню, пропонує Вам автомобіль з механічною коробкою перемикання передач (МКПП) і автоматичною (АКПП) коробками перемикання передач.


Вартість навчання водінню уточнюйте!


Телефонуйте зараз! 


Професійний автоінструктор проведе уроки водіння.


Ви отримаєте досвід практичного водіння на автомобілі.


До Ваших послуг професіонал з великим досвідом роботи!

 

<<Назад