full page

Помилки при купівлі

 

10 ГОЛОВНИХ ПОМИЛОК ПРИ КУПІВЛІ АВТОМОБІЛЯ

 

Купівля нового автомобіля - непросте випробування для автолюбителя зі стажем. У зв'язку з постійно поповнюється асортиментом від провідних автомобільних фірм важко знайти справді свою машину. Вибір автомобіля - це комплексний процес, в якому саме головне не переплачувати тисячі доларів за автомобіль, на якому вам буде не затишно пересуватися.

Нижче ми пропонуємо вам ознайомитися з 10 найпоширенішими помилками, які допускають покупці нових і вживаних автомобілів.

 

1 НЕДАЛЕКОГЛЯДНІСТЬ

При покупці автомобіля в першу чергу треба відповісти на запитання: "Для чого він мені потрібен?" По міських вулицях зовсім не обов'язково їздити на Нummer, а Ford Ка не підходять для подорожей на дачу. Використання автомобіля "не за призначенням" заподіює масу незручностей. До того ж машина може швидше зноситися.

 

2 КУПІВЛЯ МАШИНИ БЕЗ "ТЕСТ-ДРАЙВ"

Це можна порівняти з придбанням взуття без примірки. Звичайно, всі дорогі сучасні автомобілі комфортні і зручні, але ви обираєте його "під себе". Відповідно, якщо ви купуєте машину дружині або чоловіку, дочки чи сина, саме ця людина має сидіти за кермом під час "тест-драйву".

 

3 НЕПОІНФОРМОВАНІСТЬ ПРО СЕРВІС

Машину мало купити, її треба десь обслуговувати. Про сервіс обраної вами моделі потрібно дізнатися про все досконально. І справа не тільки в його можливої дорожнечі або проблеми з деталями. Ви можете залишитися незадоволені якістю сервісу, термінами ремонту та іншими нюансами. Не варто довіряти рекламі автосалонів про розширеної гарантії. Навіть коли при річній заводської гарантії салон дає трирічну, вона обмежена пробігом 15-30 тис. кілометрів. І якщо пробіг більше, деталь вам не замінять.

 

4 ПЕРЕОЦІНКА ЗРУЧНОСТІ АВТОКРЕДИТУВАННЯ

При покупці машини в кредит на три роки ви ризикуєте переплатити до 75-100%. Крім того, банки нав'язують вам певні страхові компанії із завищеними тарифами. Звертайте увагу не стільки на ціну автомобіля в салоні, скільки на умови кредитування банків, з якими він співпрацює. Наприклад, в одному салоні обраний вами автомобіль коштує $ 30 000, а в іншому - $ 35 000. Але цілком можливо, що з урахуванням відсотків, виплачуваних по кредиту, додаткових зборів і страховки в першому випадку ви заплатите $ 50 000, а в другому - $ 47 000.

 

5 ОРІЄНТАЦІЯ НА РЕКЛАМУ

Рекламні ціни завжди відрізняються від реальних як мінімум на суму податку. До того ж у салону може бути свій обмінний курс - природно, вище офіційного. Також продавці часто нав'язують покупцеві додаткові послуги. У випадку якщо вас змушують доплачувати за які-небудь деталі, перевірте лист комплектації. Все, що там перераховано, входить у вартість машини. Додаткові послуги надаються тільки з вашої згоди.

 

6 ДОВІРА СТРАХОВИЙ АГЕНТ

Його завдання - отримати якомога більше грошей за рахунок недосвідченості покупця. Іноді вони "завищують" вартість послуг. Тому уважно вивчіть прайс-лист страхової компанії.

 

7 НЕХТУВАННЯ ДІАГНОСТИКА

Особливо небезпечно при купівлі вживаного автомобіля. Навіть в салонах машини не завжди проходять передпродажну підготовку. Якщо ви вивчили всю можливу літературу про те, як вибрати автомобіль, і захопили з собою досвідченого автомеханіка, від "сюрпризів" це не врятує. Наприклад, вам може попастися висушена і відігріти "машина-утоплениця" з Європи чи минулий кузовний ремонт і вміло перефарбований "перевертиш".

 

8 ЗАМОВЛЕННЯ МАШИНИ У МАЛОЗНАЙОМОГО "ПЕРЕГОНЩИКА"

У гіршому випадку вас можуть "кинути":

передоплата при замовленні автомобіля складає 100% від його вартості.
У кращому - привезти активно експлуатувався автомобіль (наприклад, колишнє таксі) зі "скрученим" лічильником або викрадену машину. Іноді перегонщик домовляється з власником, і заява про викрадення подається лише після продажі машини в Україну. Відомості надходять в Інтерпол, і ви залишаєтеся без автомобіля.

 

9 ЖАДІБНІСТЬ

Занижена ціна повинна не залучати, а насторожувати.

"Терміново і дешево" машини продають знайомим. Ціни на нерозмитнені автомобілі виглядають заманливо, але купувати таку машину без зв'язків у відповідних органах не слід. "Розмитнення" деколи коштує стільки ж, скільки і автомобіль, та й сама процедура буде тривалою і проблемною.

 

10 НЕУВАЖНІСТЬ ПРИ ОФОРМЛЕННІ

Помилки в довіреності, яка оформлюється для постановки на облік в ДАІ, або в довідці-рахунку потім виправити буде складно. У сервісній книжці обов'язково повинна бути проставлена дата продажу, інакше термін гарантії буде обчислюватися з моменту виготовлення. У довідці-рахунку повинні бути зазначені дата і місце складання, суть та умови угоди, вартість автомобіля і всі відомості про нього, найменування та адресу магазину, а також ваші дані.

Крім того, купуєте ви машину в салоні або у приватної особи, необхідно перевірити її юридичну історію. У салон автомобіль теж потрапляє не з конвеєра, а через декількох перекупників.

 

<<Назад